Як купувати безпечно

Якщо ви купуєте товар не в своєму місті чи не можете зустрітися з продавцем, то необхідно знати кілька елементарних правил, які дозволять не стати жертвою шахрайства.

В першу чергу зверніть увагу на такі фактори, як подача оголошення продавцем, опис товару, його ціну, способи оплати та доставки. Якщо ви зустрічаєте велику кількість помилок в заголовку і самому оголошенні, слова написані не російською чи українською мовою, вигаданий нік замість імені і контактний телефон не з України, а іншої країни, то це привід задуматися про те, чи варто зв'язуватися з даними продавцем.

Час від часу спливають випадки використання платних номерів телефону, які маскуються під мобільний номер виду (090) 0… Раніше це був номер телефону виду 8-900 -… який використовували всілякі телемагазини і ворожки по картах таро. Пам'ятаєте? :) А після заміни 8 на нуль такі номери при оформленні дужками стали дуже схожими на код якогось мобільного оператора. Звертайте увагу на такі оголошення — дзвінок на такий номер може коштувати 50-70 грн буквально за з'єднання.

Чим більш детально описаний товар і його характеристики, тим більше підстав довіряти продавцю. Уточнюйте всі нюанси, характеристики товару та документи на нього, детально обговорюйте способи оплати та доставки.

Намагайтеся уникати продавців, які будуть вимагати від Вас передоплату — найчастіше це шахраї.

Обов'язково зверніть увагу на ціну, якщо вона занадто низька, то в цьому може бути підступ і варто бути обачним. Якщо ви домовилися з продавцем про зустріч, то виберіть для неї максимально безпечне і відповідне місце або візьміть з собою знайомого чи родича. Дотримання цих правил набагато знизить ризик бути обманутим недобросовісними продавцями.

Догори