Навіщо чистити шви між плиткою?
Ремонт ванної кімнати – подія дуже відповідальна і не дешева. Ми намагаємося підійти до нього дуже уважно, але в той же час намагаємось на чомусь заощадити, особливо на завершальному етапі. Одним із варіантів, на чому можна заощадити, є затирання для плитки або, як її ще називають, фуга. Існує досить багато виробників даного виду будматеріалу, що випускають продукцію різної якості, властивостей та вартості. Від цих параметрів безпосередньо залежить довговічність і здатність затирання справлятися зі своєю функцією. Також якість затирання плиткових швів залежить від майстерності плиточника.
Наслідками неякісно виконаної роботи із затирання швів та застосування для цих цілей неякісного матеріалу може бути розтріскування плиткових швів. Враховуючи те, що їх функцією є не тільки декорування, а ще й водонепроникність, то розтріскування швів призведе до потрапляння в них вологи і як наслідок намокання плиткового клею, а це може послабити клейові властивості. Так само волога, що потрапила в шов, може сприяти виникненню плісняви, що згубно впливає на наше здоров'я. Тому затирання для плитки – це не той випадок, коли можна економити. В ідеалі, у ванній кімнаті краще використовувати затірку на основі епоксидної смоли або двокомпонентну затірку, але її вартість у кілька разів вища за вартість затірки на цементній основі. Якщо до бюджету ремонту вашої ванної кімнати не закладено витрати на двокомпонентне затирання, то за наявності правильно організованої системи вентиляції ванної кімнати достатньо застосувати затирання на цементній основі з водовідштовхувальною добавкою, бажано перевіреного виробника.
Якщо ж ви все-таки заощадили на даному виді матеріалу, то згодом на плиткових швах може з'явитися темний наліт плісняви, який з кожним роком займатиме все більшу площу і ставатиме дедалі темнішим. Оскільки передбачити це не вдалося, доведеться виправляти помилки зараз.
№3976387 Створено: 11 серпня